Strona: Dr Eliza Jabłońska uczestnikiem międzynarodowej konferencji w Londynie / Zakład Matematyki Dyskretnej

Dr Eliza Jabłońska uczestnikiem międzynarodowej konferencji w Londynie

2017-07-04

W dniach 12-14 czerwca b.r. dr Eliza Jabłońska wzięła udział w międzynarodowej konferencji Dynamics, Functional Equations, Infinite Combinatorics & Probability Conference, podczas której wygłosiła referat na temat analogii pomiędzy zbiorami pierwszej kategorii Haara oraz zbiorami zerowymi Haara w polskich grupach abelowych. Konferencja odbyła się w Londynie, dlatego też większość uczestników konferencji reprezentowała uczelnie brytyjskie, a dr Jabłońska była jednym z dwóch naukowców z Polski. Referat pani doktor spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy, zwłaszcza tych z The London School of Economics and Political Science. Dlatego mamy nadzieję, że wyjazd pani doktor zapoczątkuje współpracę z tą znaną londyńską uczelnią.