Strona: Pracownia Komputerowa Metod Optymalizacji Dyskretnej dla studentów WMiFS / Zakład Matematyki Dyskretnej

Pracownia Komputerowa Metod Optymalizacji Dyskretnej dla studentów WMiFS

2022-02-25

Od letniego semestru roku akademickiego 2021/2022 studenci Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej będą mogli korzystać z nowo powstałej Pracowni Komputerowej Metod Optymalizacji Dyskretnej.  Pracownia mieści się w budynku L-27 w sali 113 i przeznaczona  jest głównie dla studentów kierunku inżynieria i analiza danych. Program studiów na tym kierunku obejmuje wiele zajęć laboratoryjnych także z zakresu matematyki dyskretnej w tym teorii grafów i sieci oraz metod optymalizacji dyskretnej. Korzystając z tej pracowni studenci będą mogli realizować projekty i prace dyplomowe.

Dzięki nowej pracowni powiększa się nasza baza laboratoryjna i tym samym  polepsza jakość kształcenia. Planowane jest stałe doposażanie pracowni w nowoczesny sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć laboratoryjnych na jak najwyższym poziomie.