Strona: Wykład otwarty dra Pawła Bednarza z cyklu Via-Carpatia / Zakład Matematyki Dyskretnej

Wykład otwarty dra Pawła Bednarza z cyklu Via-Carpatia

2022-11-30

W dniu 30.11.2022 z cyklu wykładów otwartych dla uczniów szkół średnich w ramach działania „Z technikum na politechniki" uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu oraz z IX Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie mieli okazję zagłębić się w zagadnienia związane z optymalizacją dyskretną. Ta inicjatywa jest częścią projektu MEiN „Via Carpatia" mającego na celu wsparcie kształcenia technicznego w Polsce wschodniej. Dwa referaty "Optymalny koszyk zakupowy - problem plecakowy i jego warianty" oraz "Oszczędny kolekcjoner - problem pokrycia zbioru" wygłosił pracownik naszego Zakładu dr Paweł Bednarz. Zaprezentowane w nim zostały praktyczne zastosowania problemów optymalizacyjnych wraz z ich uogólnieniami. Uczniowie mieli możliwość wzięcia aktywnego udziału w rozwiązywaniu postawionych zagadnień.

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy uczniów do studiowania na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej!