Strona: Wykłady pracowników ZMD na I Politechnicznym Turnieju Szachowym / Zakład Matematyki Dyskretnej

Wykłady pracowników ZMD na I Politechnicznym Turnieju Szachowym

2023-01-15

W dniu 11 stycznia 2023 roku odbył się na Politechnice Rzeszowskiej I Politechniczny Turniej Szachowy, którego organizatorem był WMiFS Politechniki Rzeszowskiej wraz z Fundacją Edukacyjną IT i Szachy przy wsparciu podkarpackiego kuratora oświaty w Rzeszowie. Honorowy patronat nad turniejem objął marszałek województwa podkarpackiego. Gospodarzem wydarzenia był rektor naszej uczelni prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik.

Ważną częścią Turnieju były wykłady prowadzone przez pracowników Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej. Wykłady wygłosili także pracownicy naszego Zakładu, dr Małgorzata Wołowiec-MusiałSzyfr Cezara i jego modyfikacje, czyli liczby pierwsze i arytmetyka modularna w zastosowaniach” oraz dr Paweł BednarzOd problemów szachowych do optymalizacji dyskretnej”.